cialis en ligne
Ściek Betonowe Czyli Z Polipropylenu?
Ściek Betonowe Czyli Z Polipropylenu?

Ściek Betonowe Czyli Z Polipropylenu?

Aż do wyboru są gotowe zbiorniki betonowych to znaczy tworzywa sztucznego. Jedne plus drugie mają zalety, jednakowoż podobnie także wady. Na które wówczas się zdecydować?

Szambo z betonu

Wykonuje się je najczęściej spośród prefabrykowanych elementów z betonu również żelbetowych. Produkowane są zbiorniki jednoczęściowe (jednokomorowe) - przykryte płytą żelbetową plus dwuczęściowe - składające się spośród dwóch połączonych skorup (dostępne są też modele wielokomorowe). Szamba są zaizolowane, co zapewnia im szczelność. Wyposażone są w płyty włazowe (okrągłe, kwadratowe innymi słowy prostokątne) wykonane spośród żelbetonu i PCW także otwór inspekcyjny, lokaj aż do wyciągania odpady (spośród przykrywką blaszany ocynkowanej).

Wadą tego typu szamb jest spory ciężar. Ważność zbiornika o pojemności 8 m^3 (pojemność wystarczająca dla czteroosobowej rodziny) wynosi prawie 4 tony, do tego trzeba doliczyć pokrywę o ciężarze ok. 2 odcień. W ten sposób spory obciążenie zbiornika betonowego może utrudniać jego usługi transportowe dodatkowo montaż. Producenci szamb betonowych zazwyczaj zapewniają usługi transportowe także montaż, dysponując specjalistycznym sprzętem.

Przed mimo to zbiornik zostanie dostarczony pod zalecany adres, wypada przyrządzić szaniec o szerokości plus długości większej o 30 cm od wymiarów zamówionego zbiornika. Należy również zapewnić dostęp aż do wykopu samochodu ciężarowego także zapewnić oczyszczalnia drenażowa rozładunek zbiornika tyłem (częściej) lub bokiem. Zbiornik montowany jest za pomocą urządzeń hydraulicznych, znajdujących się na samochodzie ciężarowym. Po posadowieniu zbiornika zasadniczego monter układa warstwę spoiny cementowej, na której łączona jest górna część zbiornika. Położenie łączenia zbiorników dwuczęściowych jest następnie szyfrowanie warstwą zaprawy wodoszczelnej.

Kloaka z betonu jest bezspornie solidniejsze od zbiorników plastikowych. Jeżeli nad zbiornikiem planujemy np. punkt parkingowe dla samochodu, innymi słowy droga dojazdowa do garażu powinno się wyłonić otóż to taki rodzaj zbiornika. Kloaka z betonu będzie podobnie lepszym wyborem, gdy mamy przewyższający równy wód gruntowych - taki zbiornik, ze względu na swój ciężar, pewniej osadzi się w gruncie. O ile w najbliższej przyszłości planowana jest kanalizacja, to podobnie będzie zdrowszy priorytet - zaletą zbiorników betonowych jest bowiem niższa cena, a więc nie warto w tym przypadku przepłacać.

Dół gnilny tworzywowe

Wykonuje się je w większości wypadków z polietylenu o wysokiej gęstości także żywicy poliestrowej (wzmocnionej włóknem szklanym). Są trwałe oraz odporne na korozję chemiczną. Są lekkie - to ich szczególna zaleta - ważą już od 60-70 kg. Na przykład: zbiornik o pojemności 8 m^3 waży 190 kg, a o pojemności 10 m^3 - 230 kg. Łatwo go więc przesyłać dodatkowo montować (wolno to przede wszystkim poczynić we własnym zakresie), do posadowienia zbiornika nie jest nieodzowny dźwig. Być może się w taki sposób zdarzyć, że dół gnilny przestaje nam istnieć potrzebne, dlatego że wykonano przyłącze kanalizacyjne. Pojemnik taki można wciąż zużyć do zbierania deszczówki (po uprzednim oczyszczeniu) innymi słowy komuś go odsprzedać - nadaje się do ponownego wykorzystania na szambo lub osadnik w przydomowej oczyszczalni ścieków.

Wadą szamb plastikowych jest za to mała uporczywość na duże obciążenie. Nie zaleca się miejsca nad nimi przeznaczać na miejsce do parkowania dla samochodów.

W gruntach o wysokim poziomie wód plus gruntach gliniastych (w których prawdopodobnie się gromadzić woda) pojemnik koniecznie powinno się zabezpieczyć nim wyporem. W tym celu powinno się go obetonować innymi słowy przytwierdzić do płyty żelbetowej.

ABOUT THE CHALLENGE

The Tsavo Climate Challenge is a tree growing program of the Tsavo Heritage foundation, a charity duly registered in Kenya.

Contact

Email : info@tsavoclimatechallenge.org,
IHTI , Nyeri Road, Kileleshwa
NAIROBI-KENYA

TWITTER


RT @fortysense: Wanted, Minimum 5 Acres of Land at Canaan after Ikanga. Urgently. To Buy. Contact @AnguoHomesKe 0707758665 Thank you. #Real
Follow TsavoClimateChalenge on Twitter

IMAGES GALLERY

NEWSLETTER

Register with your email to get our frequent newsletters that will inform you of our various events and activities with TEDA.